...
Obec Drienov

Poďakovanie

- zbierky pre Ukrajinu

Drahí spoluobčania.

Druhý víkend dobrovoľnej zbierky pre Ukrajinu máme za sebou. Opäť ste nesklamali. Vyzbierali sme znovu veľa potravín, hygienických potrieb a zdravotníckeho materiálu, o ktoré  sme Vás prosili. Našli sa mnohí, ktorí prihodili aj niečo, čo nebolo v zozname. Pán starosta sa postaral o zakúpenie jednej palety detských plienok, ktoré putovali spolu s Vašou zbierkou na zberné miesto. Veľmi pekne ďakujem pánovi starostovi aj  Vám všetkým. Určite ste sa už stretli s tvrdeniami, že už nie je potrebné nič nosiť, lebo je všetkého dosť. Ubezpečujem Vás, že žiadna pomoc nie je zbytočná. Materiál, ktorý sme vyzbierali sme znovu odniesli dobrovoľníkom OBČIANSKÉHO ZDRUŽENIA PODAJ ĎALEJ, ktorí ho ďalej posúvajú nie len na hranice s Ukrajinou, ale často v spolupráci s ďalšími ľuďmi aj za hranice Ukrajiny, kde sa začína prejavovať nedostatok potravín, vody a ďalších vecí potrebných k životu. Dnes pridávam opäť niekoľko fotiek z odovzdania vecí na zbernom mieste, ale pridávam aj príhodu, ktorá sa tam stala:

,,Po príchode do zberného miesta, tak ako minule chlapi vykladali tovar z auta a ja som sa snažila urobiť niekoľko fotografií pre Vás. Už pri príchode sme si všimli auto, z ktorého vystúpil muž so ženou a vstúpili do vnútorných priestorov. Muž navigoval ženu k pracovníkom zberného miesta, on zostal stáť pri jeho vchode. Po malej chvíli vychádzala žena vonku a v ruke niesla dve bundy a smerovala k autu. Z auta vystúpilo asi osemročné dievčatko, ktoré si jednu z búnd vyskúšalo. Padla jej ako uliata. Nemohla som zostať bez povšimnutia, lebo tieto bundy sme pred chvíľou vyložili z nášho auta. Prihovorila som sa žene: Je jej dobrá?

Žena odpovedala ukrajinský: ,,Áno.“ Následne dovysvetľovala, že deti majú tenšie bundy a vonku je zima. To už z auta vystupoval o niečo mladší chlapček a skúsil si druhú bundu. Tiež mu sadla. Pre slzy v očiach som sa nezmohla na ďalšie pokračovanie rozhovoru. Snažila som sa usmiať na deti a pani a dodala som: ,,Teším sa, že im sadli. Sú z našej zbierky...“

Pani odvetila: ,,Ďakujem Vám. Ďakujem Vám všetkým.“

 

... myslím, že toto nepotrebuje ďalší komentár...

Dnes Vám neďakujem len ja, ale Ukrajina v podaní ženy zo zberného miesta.

                                                                                                          Mgr. Danica Tomčová

Dátum vloženia: 8. 3. 2022 9:45
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 3. 2022 9:47

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Mobilná aplikácia

mobilní aplikace V OBRAZE
Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google Play

App Store

Zvoz odpadu 2023

Napíšte nám

Napíšte nám

Aktuálne počasie

dnes, štvrtok 30. 11. 2023
sneženie 0 °C -5 °C
piatok 1. 12. rain and snow 1/-1 °C
sobota 2. 12. rain and snow 1/0 °C
nedeľa 3. 12. sneženie 0/-11 °C

Dátum a čas

Dnes je štvrtok, 30.11.2023, 11:51:35

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Zvoz odpadu 2023

Sviatok

Meniny má Andrej, Ondrej, Andreas

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Projekty

Projekty EÚ

Rímsko-katolická farnosť
Materská
škola
Hasiči
2215 Počet
obyvatělov
Viaceúčelové ihrisko
1283 Prvá písomná zmienka