...
Obec Drienov

Štvrťstoročie založenia organizovaného šachu v našej obci

Štvrťstoročie založenia organizovaného šachu v našej obci

Štvrťstoročie založenia organizovaného šachu v našej obci opäť poskytuje možnosť pozdraviť a  prihovoriť sa všetkým priaznivcom šachu touto netradičnou formou. Za štvrťstoročie vyrastie jedna celá generácia ľudí. A práve toľko uplynulo od založenia šachového oddielu v našej obci, keď začal v obci pulzovať organizovaný šachový život. Vďaka Vám, drienovským priaznivcom a  súčasným členom je príležitosť na bilancovanie, hodnotenie, spomínanie, ako aj vízie do ďalšej budúcnosti šachu v obci.

Tak ako v bežnom živote, aj v drienovskom šachu boli chvíle radostné a príjemné, napríklad po  úspešných partiách a po majstrovských stretnutiach s priaznivým výsledkom. Po prehrách a neúspechoch nám veselo nebolo, ale vždy sme sa snažili uznať kvality súpera, kriticky poukázať na vlastné chyby a poučiť sa z nich. Stálym problémom bol aj nedostatok finančných prostriedkov, no vždy sa to ako-tak podarilo vyriešiť. Vďaka zato patrí štedrým sponzorom a vedeniu obce – obecnému zastupiteľstvu. Len s ich pomocou sa nám darí napĺňať úlohu rozvoja šachu v obci. Idey šachového klubu Drienov nech sa naďalej spájajú len s pozitívnymi hodnotami hodnými slušných, čestných občanov a športovcov.

Športovou činnosťou budujeme krajšiu prítomnosť a prispievame k priateľstvu medzi ľuďmi. K tomu všetkému Vám prajeme pevné zdravie, hodne Božích milostí, veľa šťastia a úspechov nielen za  šachovnicou.

Koncom októbra sa začal nový ročník osemčlenných družstiev v šachu 3. ligy. Naše družstvo odohralo prvý zápas so Sláviou Prešov a nad silným mužstvom sa nám podarilo zvíťaziť 4,5:3,5. Za naše mužstvo bodovali: Čudaky, Molnár, Kapišovský, Sokol a Vavrek. 8. decembra odohralo naše mužstvo majstrovský zápas so šachovým mužstvom zo Soli a znovu úspešne, zvíťazili sme v pomere 6:2. Hneď po skončení šachového turnaja zaspievali našim úspešným šachistom speváčky a sólisti drienovského zboru Drienka, najmä však Ing. Jaroslavovi Petrigáčovi k jeho okrúhlym päťdesiatym narodeninám. Hráč Drienova Mikuláš Gaži – rodák z Raslavíc – trénoval dcéru oslávenca, žiačku Tatrana Prešov a ako dvanásť ročnú ju zlanáril do Drienova. Pán Petrigáč všemožne podporoval dcéru pri rozvíjaní športového talentu a preto aj on prestúpil do  nášho klubu a doteraz úspešne reprezentuje a sponzoruje drienovský šach. Po prípitku si speváčky, hráči a ostatní hostia pochutnali na výborne pripravenom pohostení – tradičnom guľášiku. Veľká vďaka patrí kuchárkam za skvelú prípravu a prevedenie slávnostného obeda.

Nasledovala gratulácia od prítomných, speváčky zagratulovali kvetinami a vybozkávali úspešného oslávenca. Starosta obce pán Ing. Petro odovzdal oslávencovi ďakovný list. Hovoril, že plány do  budúcnosti sú smelé a verí, že za pomoci všetkých občanov ich spoločne dokážeme úspešne napĺňať. Záverom sa poďakoval celému šachovému kolektívu a najmä oslávencovi za príkladnú reprezentáciu našej obce. Nech elán a chuť získavať ďalšie úspechy vedie našich šachistov k  stálej aktivite. Posedeli sme si ešte pri dobrom vínku, porozprávali, pospomínali, zaspievali až do neskorých večerných hodín.

Záverom by sme sa chceli poďakovať redakcii Občasníka za príkladnú spoluprácu a najviac však pracovníčkam obecného zastupiteľstva, starostovi obce i obecnému zastupiteľstvu za finančnú výpomoc na zakúpenie digitálnych hodín, bez ktorých by sme nemohli hrať 3. ligu. Prajeme im i  všetkým priaznivcom drienovského šachu veľa úspechov v prichádzajúcom novom roku 2014.

Ján Fecko

Dátum vloženia: 30. 3. 2013 14:08
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 8. 2015 20:35
Autor: Správce Webu

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Mobilná aplikácia

mobilní aplikace V OBRAZE
Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google Play

App Store

Zvoz odpadu 2023

Napíšte nám

Napíšte nám

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 4. 12. 2023
oblačno -2 °C -12 °C
utorok 5. 12. zamračené 1/-8 °C
streda 6. 12. zamračené 3/-8 °C
štvrtok 7. 12. sneženie 3/-4 °C

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 4.12.2023, 23:40:18

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Zvoz odpadu 2023

Sviatok

Meniny má Barbora, Babeta, Barbara, Barica

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekty

Projekty EÚ

Rímsko-katolická farnosť
Materská
škola
Hasiči
2215 Počet
obyvatělov
Viaceúčelové ihrisko
1283 Prvá písomná zmienka