Menu
Obec Drienov
ObecDrienov

S čím vám môžeme pomôcť?

rozšírené vyhľadávanie

ME 2012 v stopách

Majstrovstvá Európy 2012 v stopách

Z Majstrovstiev Európy v stopách sme priniesli striebro aj bronz
Jednou z disciplín kynologického športu sú stopy. Pes vyhľadáva v rôznom teréne predmety na  cudzej, 3 hodiny starej stope, dlhej cca 2 km. V našom Kynologickom klube  Drienov trénujeme psy aj v tejto disciplíne. Nemecký ovčiak Fina Sing-Sing Slovakia so psovodom Imrom Vargom sa v roku 2012 kvalifikovali na Majstrovstvá Európy v stopách, ktoré organizoval v posledný októbrový týždeň v Ohlsdorfe Rakúsky kynologický zväz.
Ohlsdorf je malá dedinka neďaleko malebného podhorského kúpeľného mestečka Gmunden, ležiaceho pri brehu jazera Traunsee. Zázemie preteku bolo v perfektne vybavenom areáli Ohlsdorfského kynologického klubu.
Po absolvovaní veterinárnej kontroly so skúškou agresivity(či skôr neagresivity) psích pretekárov, slávnostnom zahájení preteku a vylosovaní terénov, začali štyri dni stopárskych súbojov.
Imro s Finou nastúpili na prvú stopu vo štvrtok. Nový spôsob tréningu vypracovania lomov sa osvedčil a s Fininou prácou, až na jedno malé overenie na prvom ostrom lome, bol Imro spokojný. S hodnotením 97 bodov zo 100 možných mali po prvej polovici preteku požičanú tretiu priečku. Finin nášľap na sobotňajšiu stopu bol umiestený neďaleko ohrady s bučiacimi býkmi. Jej práca v trávnatom teréne s rozmetaným čerstvým maštaľným hnojom už nebola taká presvedčivá ako vo štvrtok. Rozhodca im prisúdil “iba“ 94 bodov. Zo soboty na nedeľu krajinu pokryla súvislá vrstva snehu. Švajčiar Erwin Patzen s nemeckým ovčiakom Aly Hause Patzen, po výbornom výsledku 98 bodov v piatkovom preteku, na nedeľňajšom snehu nezaváhali a s 96 bodmi za druhú stopu získali zlato. Imrovi s Finou zostalo striebro. V súťaži družstiev získala Slovenská reprezentácia bronz.
Vďaka za medailovú čerešničku na torte patrí chlapcom z KK Drienov, najmä Ľubovi Jačišinovi, profesionálnemu kynológovi, za neoceniteľnú pomoc pri tréningoch.

Dátum vloženia: 30. 10. 2012 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 7. 2015 14:09
Autor: Správce Webu

Aktuality

Sviatok

Meniny má Kazimír, Gerazim, Romeo, Jadrana, Kazimíra

Zajtra má meniny Fridrich, Lucius, Teofil, Friderika, Teofila

Zvoz odpadu 2024

Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5
6 7 8
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19
20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Napíšte nám

Napíšte nám

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 4. 3. 2024
zamračené 13 °C 6 °C
utorok 5. 3. slabý dážď 12/7 °C
streda 6. 3. oblačno 10/2 °C
štvrtok 7. 3. jasná obloha 7/0 °C

Zvoz odpadu 2024

Projekty

Projekty EÚ

Verzia pre seniorov
  • 2242 Počet obyvatel
  • 2027 ha Rozloha
  • 1283 Prvá písomná zmienka

História obce

Z histórie Šariša vyplýva, že naša obec bola jedným z najstarších a najvýznamnejších sídel tohto kraja. Keď chceme začať dobou, z ktorej pochádzajú prvé písomné zmienky o našej obci, musíme povedať, že budeme vlastne rozprávať o dvoch obciach - Drienove a Židove, ktoré niekedy v 17. - 18. storočí splynuli a ďalej existovali pod menom Drienov.

Zobraziť viac

Obec Drienov - erb

Kde nás nájdete?

Obec Drienov na mapě

hore